1 MAYIS EMEĞİN VE ALIN TERİNİN SEMBOLÜDÜR

Ahilik geleneğinden gelen esnaf ve sanatkarlarımız için yanlarında çalışanlar yalnızca birer işçi değil aynı zamanda geleceğin ustasıdır. Emek ve alın terinin kıymetini en iyi bilen kesim olan esnaf ve sanatkarlarımız işçisini kendi evladından ayırt etmez, onları yetiştirir ve emeğine değer katar. Ülkemiz işçilere verilen değerle ve işçi- işveren dayanışması ile kalkınarak milli hedeflerine ulaşacaktır. Alın teri ve emek, işçi ve işverenin el ele dayanışma içerisinde olması sayesinde hak ettiğini değeri görebilir. Milli hedeflerimize ulaşmada girişimci, emekçi, işçi, işveren, esnaf, sanatkâr gibi ter döken, gayret sarf eden herkesin birlik içerisinde olması çok önemli.

Bu büyük dünya emekçiler ve işçilerin çalışmalarıyla bugünlere gelmiştir. Emek olmadan sermaye olmaz, sermaye emeğin meyvesidir. Her emekçinin ve işçinin emeğinin karşılığını alması sağlamalı.
Tüm dünyada birliğin, dayanışmanın, emeğin ve alın terinin sembolü olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle sermayesi emek ve alın teri olan esnaf ve sanatkâr camiası adına tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum. Bu 1 Mayıs’ın hakkaniyetli ve adil şartlarda bir çalışma ortamına vesile olmasını temenni ediyorum.


Paylaş: